مسافرانی که از یاد نخواهند رفت

توسط : Armin تاریخ :‌ 13 تیر 1399, 13:32 بازدید : 23 دسته بندی : اخبار / اخبار صنعت هواپیمایی
امام جمعه ابهر گفت: هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری نمونه بارز از چهره کثیف و تروریستی آمریکا است.
حجت‌الاسلام جعفر رحیمی با اشاره به نام‌گذاری ششم تا دوازدهم تیرماه به عنوان هفته حقوق بشرآمریکایی، ادامه داد: تیرماه برای ایرانیان، ماه خاطرات تلخ و دردناک است.
 وی عنوان‌کرد: تیر ماه آبستن حوادثی از قبیل ترور و جنایت و کشتار توسط آمریکا و مزدورانش است، از ترور رهبر عزیز انقلاب تا فاجعه دردناک هفتم تیر و شهادت شهید مظلوم بهشتی و ۷۲ نفر از خادمان ملت و تا ترور ناجوانمردانه آیت‌‌الله صدوقی.
امام جمعه ابهر، با اشاره به روز دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ که ناو آمریکایی وینسنس، هواپیمای مسافربری ایران را با بیش از ۲۹۰ مسافر هدف قرار داد و آن‌‌را ساقط کرد، افزود: این اقدام که در روز روشن و به‌ طور آشکار انجام شد، به شهادت همه مسافران بی‌گناه منجر شد.
این مسئول با اشاره به افتخار آمریکا به این کار ننگین و به دور از انسانیت خود، افزود: رژیم تروریست آمریکا مدتی بعد به فرمانده‌ی ناو مزبور مدال افتخار داده و او را تشویق کرد.
حجت‌الاسلام رحیمی تاکید کرد: هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران یکی از بارزترین و آشکارترین شکل تضییع حقوق بشر در جهان بود که با سکوت دنیای غرب و بسیاری از کشورهای دنیا روبه‌ رو شد.
امام جمعه ابهر بیان کرد: نام شهدای پرواز مسافری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه ir۶۵۵ از تقویم هوایی کشور حذف نخواهد شد. بهطور حتم به مرور این واقعه نشان می‌دهد که دولت آمریکا به معنای واقعی کلمه جهان‌خوار و تروریست است.
وی با تاکید بر این‌که جنایات آمریکا تنها به این جنایت محدود نمی‌‌شود، بیان کرد: صفحات تاریخ پر از اقدامات سیاه و ننگین ضدحقوق بشری است که روشن‌‌ترین نمونه آن وضعیت کنونی آمریکا و مقابله رژیم تروریست آمریکا بر علیه سیاهپوستان است.

کلید واژه ها : سقوط هواپیما

مطالب مشابه


با هواپیمای BAE 146 بیشتر آشنا شوید
با هواپیمای BAE 146 بیشتر آشنا شوید

هواپیمای BAE 146 یکی از هواپیماهایی می‎باشد که در ناوگان هوایی ایران بکار گرفته

26.03.99 مقالات آموزشی
ابهامات اصلی سانحه سقوط ATR یاسوج چیست؟
ابهامات اصلی سانحه سقوط ATR یاسوج چیست؟

در حالی رئیس سازمان هواپیمایی در دادگاه سانحه ATR یاسوج به دلیل ضعف در عملکرد

27.03.99 اخبار صنعت هواپیمایی

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

2020 © کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت دانش پرواز فخر است.
انصراف